طراحی سایت چیست؟

ویژگی های طراحی وب ماهر
ویژگی‌های بسیاری برای طراحی وب سایت ماهر در نظر گرفته میگردد اما بسیاری از کارشناسان بر ویژگی‌های تحت حادثه لحاظ دارا‌هستند .

طراحی گرافیک

پباده سازی گرافیک در تارنما حرفه‌ای می بایست توسط یک گرافیست حرفه‌ای صورت بپذیرد . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با نیز در لحاظ میگیرد . او آشنایی نیکی از رنگ‌ها دارااست و با دقت به مدل کسب‌وکار و انگیزه آن , رنگ‌های متناسب را انتخاب می کند . ضمنا اعتنا دارد که کاربران به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحه های مورد نظر خود دسترسی داشته باشند . این مسئله علی الخصوص هنگامی اهمیت داراست که قالب وبسایت به حالت منحصربه‌فرد پباده سازی شود .

سرعت مناسب

به طور معمول یوزرها حوصله توقع کشیدن برای بار گذاری شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت تحت داشته باشد به زودی بخش اعظمی از کاربران خود را از دست خواهد بخشید . از این پیشین , سرعت وبسایت یکی کارداران موءثر بر بهبود سئو وب سایت هم می‌باشد . عامل ها زیادی بر سرعت وب سایت تاثیر می‌گذارند . مواردی مثل زمان پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در ساخت سایت حرفه‌ای کلیه این عامل ها در حیث گرفته می‌شوند تا تارنما در کوتاه‌ترین زمان ممکن بارگذاری شود .

پباده سازی ریسپانسیو

یکی از مهم ترین ویژگی‌های یک وبسایت حرفه‌ای ریسپانسیو یا این که واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه بخش اعظمی از کاربران با به کارگیری از تبلت‌ها و موبایل‌های خود از سایت‌ها بازدید می کنند . سایتی که ریسپانسیو باشد خویش را با همه دستگاه‌ها سازگار می‌نماید و در نتیجه در همه دستگاه‌ها به خوبی سناریو داده می‌شود . در این حالت کاربران می توانند به راحتی اسکرول یا زوم نمایند , به صفحه های گوناگون بروند و متن‌ها را بخوانند . در طراحی سایت ماهر این نکته بی تردید می بایست در لحاظ گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

ویژگی های طراحی سایت حرفه ای

در خصوص رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان بخش اعظمی گفته شده شده است با این حال بخش اعظمی از افراد هنوز هم این دو مفهوم را به جای هم به کار می‌برند! منظور از تجربه کاربری شم و حالی است که کاربر در تعامل با سایت شما به دست می‌آورد . طراح UX راجع به کاربران تحقیق می‌نماید و نیازها و خواسته‌هایشان را می‌شناسد و آن گاه با نظارت این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را پباده سازی می نماید . او مشخص و معلوم میکند که کاربران چه طور و از چه مسیری به اطلاعات متبوع خود برسند .

خواسته از رابط کاربری تمامی صفحات و المان‌هایی مانند دکمه‌ها و آیکون‌ها است که کاربر برای تعامل با وب سایت از آن ها به کارگیری مینماید . طراح UI مسئولیت تولید نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده دارااست .

نیازی به گفتن نیست که در طراحی وب حرفه ای می بایست موادتشکیل دهنده رابط کاربری و تجربه کاربری به طور کامل در حیث گرفته شود و وب سایت باید بر اساس تحلیل‌های ظریف آن‌ها پباده سازی شود .

سئو یا سئوی سایت برای موتورهای جست و جو

سئوی وب سایت در سطح های مختلفی انجام می گردد . شرکت‌ها بایستی سایتی را به شما تحویل بدهند که از دید فنی کاملا برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از سئو سایت در مرحله محتوا انجام می‌شود . استعمال از کلیدواژه‌های مناسب و ارائه محتوای با کیفیت تاثیر بخش اعظمی در ارتقاء تعداد بازدیدکنندگان و بهبود مرتبه تارنما در ورقه حاصل گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر دارد .

بعضی از شرکت‌های ساخت سایت حرفه ای خدمات سئو وب سایت را هم به مشتریان خود ارائه می دهند . اعتنا داشته باشید که انتخاب کلمات با اهمیت مطلوب و ارائه محتوای کیفیت عالی از مهمترین مشخصه‌های سایت حرفه ای میباشند و نقش مهمی در بهبود سایت شما دارا هستند . بهتر است این کار را به اشخاص متخصص بسپارید .

مدیر آسان

فرقی ندارد از کدام زبان برنامه‌نویسی یا سیستم رئیس محتوا استعمال می‌کنید , در هر حال یکی ویژگی ها طراحی وب سایت حرفه ای سیستم یا پنل رئیس بی آلایش و سهل و آسان است . بخش مدیر می بایست به گونه‌ای طراحی شود که هر فردی بتواند به راحتی با آن کار نماید . رئیس سایت می بایست بتواند به راحتی محتوای متبوع خویش را به راحتی بارگذاری نماید و اصول سئو وب سایت را در بخش‌های مختلف به کار بگیرد .

هزینه ساخت وب سایت حرفه ای
نمیتوان ارزش دقیقی برای ساخت سایت حرفه ای خاطرنشان کرد . شرکت‌ها طبق پیشنهاد شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای سایت در لحاظ گرفته‌اید , هزینه و مدت دوره پیاده‌سازی را معلوم میکنند . نکته بدیهی این است که برای داشتن یک سایت حرفه‌ای باید هزینه بیشتری بپردازید به دلیل آنکه یک


در دنیای طراحی وب سایت اسامی و گونه های متنوعی مطرح می‌گردد . از ساخت وب سایت مخصوص گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های مهیا و … . تفاوت فی مابین این انواع در ذهن اکثری از یوزرها سوال ساخت می‌کند . درین نوشته‌علمی به نظارت معنای طراحی وب سایت منحصربه‌فرد می پردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های آماده بیان خوا‌هیم کرد .

وب سایت اختصاصی چیست؟
اولی نکته راجع به سایت‌های منحصربه‌فرد این است که در پباده سازی آن ها از سیستم‌های مدیریت محتوای آماده , مثل وردپرس یا این که جوملا استفاده نمی‌شود . این سایت‌ها از در آغاز با کدنویسی در محیط برنامه‌هایی مثل PHP یا این که ASP . NET پباده سازی میشوند .

به این ترتیب روشن می شود که پباده سازی قالب منحصر به فرد ارتباطی با طراحی وب منحصر ندارد . گاهی امکان دارد شرکت تارنما را بر اساس سیستم مدیریت محتوای آماده‌ای مثل وردپرس بسازد ولی قالب یا پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما طراحی نماید . یعنی از قالب‌های رایگان وردپرس یا قالب‌هایی گروه تخصصی وبنا که قبلا در کمپانی پباده سازی شده بوده است , استعمال نکند .

آیتم دیگری هم موجود هست که در آن , شرکت با استعمال از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای جور مشخصی از تارنما را می‌نویسد . مثلا نمونه‌ای از یک وب سایت فروشگاهی پباده سازی میکند و آن را به مشتریان متعدد می‌فروشد . در این‌حالت , کدهای تارنما برای کمپانی منحصر به فرد است و به یک مشتری یگانه اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این وبسایت دسترسی ندارند .

در موقعیت دیگر , کمپانی یک سیستم مدیر محتوای اختصاصی برای خود می‌سازد و همه سفارش‌ها را درین محفظه پباده سازی مینماید . سیستم‌های رئیس محتوای عمومی نظیر وردپرس ویژگی‌ها و تجهیزات فراوانی دارا‌هستند که بخش اعظمی از آنان در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های رئیس محتوای منحصر به فرد این بخش‌های مازاد را ندارند و به همین بهانه در آن ها می‌توان تخت گاز به اطلاعات دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از سمت دیگر به علت تسلط شرکت بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارا هستند .

اگر سایت‌های مهیا شرکت‌ها تجهیزات گزینه نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا به هر علتی یک تارنما با کدنویسی مخصوص بخواهید , شرکت صفر تا صد وبسایت را اختصاصا برای شما پباده سازی می نماید . در‌این‌صورت تمامی بخش‌های سایت , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری فقط برای شما پباده سازی شده است و نمونه دیگری از آن نیست .

تفاوت طراحی سایت منحصر با سایت‌های فراهم
تفاوت طراحی سایت منحصر به فرد با وب سایت های مهیا

با مباحثی که مطرح شد شاید تا کنون تفاوت بین سایت‌های مخصوص و سایت‌های فراهم را شعور کرده‌اید .

سایت‌های آماده بر اساس سیستم‌های مدیریت محتوای جهانی مانند وردپرس , جوملا , دروپال و … متن می گردند . در‌این‌حالت‌ شرکت‌ها ناچار نیستند همه چیز را از صفر برنامه‌نویسی کنند و سرعت ساخت وب سایت بیشتر خواهد بود .
در طراحی وب سایت منحصربه‌فرد , شرکت‌ها با توجه به سبک و تجهیزات مورد‌علاقه خود , یک گویش برنامه‌نویسی را انتخاب می‌کنند و بر پایه ی آن , کلیه جزئیات سایت را طراحی می‌نمایند .
در ساخت سایت منحصر عصر و نیروی انسانی بیشتری صرف می گردد . معمولا این مدل از طراحی هنگامی به کار می رود که سایت‌های مهیا ویژگی‌های متبوع کارفرما را نداشته باشند .
هزینه طراحی سایت منحصر
مانند تمامی گونه های دیگر , هزینه طراحی وب سایت منحصر نیز به تجهیزات و ویژگی‌های وبسایت وابسته است . طبیعتا هزینه‌ای که برای این گونه سایت‌ها می بایست بپردازید بیشتر از هزینه سایت‌های فراهم خواهد بود . برای داشتن یک وب سایت با پباده سازی منحصر باید هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در نظر بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “طراحی سایت چیست؟”

Leave a Reply

Gravatar